Informacja Przewodniczącego Zgromadzenia Związku Gmin Nadnerzańskich o zasadach zgłaszania się do udziału w debacie nad raportem o stanie Związku Gmin Nadnerzańskich za 2025 rok
Informacja
Przewodniczącego Zgromadzenia Związku Gmin Nadnerzańskich
o zasadach zgłaszania się do udziału w debacie nad raportem
o stanie Związku Gmin Nadnerzańskich za 2025 rok
Na podstawie art. 28aa ustawy o samorządzie gminnym Przewodniczący Zarządu ZGN, co roku do dnia 31 maja przedstawia Zgromadzeniu Związku raport o stanie związku.
W dniu 21 maja 2026 Pan Zastępca Przewodniczącej Zarządu przekazał Zgromadzeniu Związku Gmin Nadnerzańskich Raport o stanie Związku Gmin Nadnerzańskich za rok 2025.
Zgromadzenie ZGN rozpatruje raport podczas posiedzenia, na którym podejmowana jest uchwała Zgromadzenia Związku Gmin Nadnerzańskich w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Zarządowi.
Raport rozpatrywany jest w pierwszej kolejności. Nad przedstawionym raportem o stanie związku przeprowadza się debatę, w której mieszkańcy gmin członkowskich mogą zabierać głos.
Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie składa do Przewodniczącego Zgromadzenia Związku pisemne zgłoszenie, poparte podpisami, co najmniej 20 osób.
Zgłoszenie mieszkańców do udziału w debacie składa się najpóźniej do 02 czerwca 2026 roku. Zgłoszenia przyjmowane będą w Urzędzie Miejskim w Poddębicach w biurze Związku (I piętro pok. 222). Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi max 15.
W zgłoszeniu powinno znaleźć się imię i nazwisko oraz adres zamieszkania mieszkańca gminy zamierzającego wziąć udział w debacie oraz co najmniej 20 podpisów osób udzielających poparcia- wzór zgłoszenia stanowi załącznik do niniejszej informacji.
Brak udziału mieszkańców w debacie nad raportem nie stanowi przeszkody do dalszego procedowania nad raportem.
Przewodniczący Zgromadzenia
Związku Gmin Nadnerzańskich
(-) Piotr Kuropatwa